Gdzie znaleźć autentyczne dokumenty kolekcjonerskie - najważniejsze cechy

Historia dokumentów kolekcjonerskich w Polsce jest niedługa, ale intensywna. Te topowe firmy wykorzystują poliwęglanu zamiast PCV, graweru laserowego, posiadają wszystkie zabezpieczenia włącznie z farbą OVI, kingramami, elementami MLI/CLI. Jednak rynek jest wypełniony produktami o zróżnicowanej jakości, a różnice w cenie potrafią być duże. Dlatego bezwzględnie warto czytać opinie przed zakupem i decydować się na zaufane firmy z dobrymi recenzjami.

Najlepsze firmy stosują poliwęglan - ten sam surowiec, z którego wytwarzane są prawdziwe dokumenty. Jest to dokładnie ten materiał który dźwięczy „metalicznie" jak rzuci się dokumenciki na blat biurka. Łatwy test opiera się na rzuceniu dokumentu na twardą powierzchnię - poliwęglan produkuje specyficzny, metaliczny dźwięk.

Główną plusem jest to, że można w nim wygrawerować laserowo. Dokumenty zrobione z PCV są tańsze, ale ich standard jest o wiele niższa.

prawo jazdy kolekcjonerskie

Jak przejedziesz palcem po powierzchni dokumentu - jeśli czujesz drobniutkie nierówności w miejscach gdzie są dane, to prawdopodobnie mamy do czynienia z grawerowaniem laserowym. Dane na dokumencie nie są nadrukowane standardową drukarką na powierzchni, tylko grawerowane "w środku" materiału. Nadruk UV to taki element, który zauważasz tylko pod lampą ultrafioletową. Żeby zweryfikować występowanie nadruku UV, konieczna będzie szczególna lampka ultrafioletowa (tzw. "black light").

Następną istotną cechą dokumentów najwyższej jakości są elementy wypukłe, które możecie poczuć dotykiem. Te szczegóły nie tylko zwiększają standard dokumentu kolekcjonerskiego, ale też dowodzą o nowoczesnej technologii wykorzystanej do jego wytworzenia. Do najważniejszych zabezpieczeń tego charakteru zaliczamy: Farba OVI (Optically Variable Ink) - modyfikuje kolor w funkcji od kąta obserwacji. Kinegram - hologramowy element bezpieczeństwa, Elementy MLI/CLI (Multiple/Changeable Laser Image) - przekształcalne laserowo obrazy, Relief - namacalne dotykiem wgłębienia lub wzniesienia. W premium dokumentach kolekcjonerskich reprodukcja kolorów ma sięgać niemal 100% identyczności z pierwowzorem. Kiepskie falsyfikaty albo w ogóle nie posiadają nadruku UV, albo jest on wykonany byle jak.

Specjalny element w polskim prawie jazdy (kolekcjonerskim także!), jaki daje efekt 3D. Bardzo ciekawa rzecz i wymagająca do sfałszowania! Bogactwo opcji powoduje, że decyzja odpowiedniego produktu potrafi stanowić nie lada problemem. Ogromny wybór oferowanych opcji wymaga od klienta znacznej wiedzy na temat standardu produkcji. Dokumenty kolekcjonerskie najwyższej jakości charakteryzują się prawidłową masę i grubość, porównywalną do pierwowzorów.

Rzetelni sprzedawcy zazwyczaj z radością pokażą Wam te wszystkie detale, bo są dumni ze swojej roboty. Jak widzimy w tekście analitycznym: "Kolejnym plusem jest możliwość otrzymania fotografii zrobionego dokumentu przed dostawą." Wymienione 10 cech to kluczowe kryteria, które umożliwią Ci rozróżnić prawdziwie premium produkt od taniego imitacji. Lepiej zakupić jeden, ale solidny dokument, aniżeli kilka kiepskiej klasy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *